iade politikası

Mankensepeti olarak iade politikamız müşterilerimizin hiçbir şekilde mağdur olmamasını sağlamak üzerine kurulmuştur.

Bu nedenle, ilgili yasal beyanların talebi doğrultusunda iade edilebilecek tüm ürünler için iade kabul etmekteyiz. Ürün size teslim edildikten sonra ilk 15 gün içinde iade işlemi yapılmalıdır. İade talebiniz ürün tarafımıza ulaştığında detaylı olarak incelenir ve ürünün size gönderildiği gibi eksiksiz olarak iade edilmesi beklenir.

İade Politikasi

Ürün iade süreçleri için temel gereksinimler aşağıdaki gibidir:

 1. İade edilen ürün hiçbir şekilde kullanılmamış ve yıkanmamış olmalıdır.
 2. Ürünler orijinal ambalajlarında iade edilmelidir. Orijinal ambalajı hasarlı ve orijinal etiketleri kayıp ürünler kabul edilmeyebilir.
 3. Ürünler iade edilemeyecek şekilde gönderilmişse Mankensepeti yetkilileri ürünü size iade edebilir. Bu durumda kargo bedeli tarafınıza yansıtılacaktır. Bu nedenle, ürün iadeleri için, ürünün temel iade politikalarına uygun olarak sevk edildiğinden emin olmanız beklenir.
 4. Ürünlerin iade nakliyesi sırasında hasar görmesi durumunda bu tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Mankensepeti’nin ürün üzerindeki sorumluluğu, ürünün teslim alındığı andan itibaren başlar. Bu nedenle, ürününüzün iade nakliyesi sırasında hasar görmesi, kırılması veya kaybolması durumunda tazminat ödeyemiyoruz.
 5. Geri ödeme işlemi için yaklaşık 30 iş günü beklemeniz gerekebilir. İade edilen ücretin kullandığınız ödeme yöntemine yansıması için bankanıza bağlı olarak değişen süreler beklemeniz gerekebilir.
 6. İade sürecinde Mankensepeti’nin kusuru olan ek bir sorun olmadıkça sadece ürün için ödenen ücret iade edilir. Geri ödeme vergileri, nakliye ücretlerini veya diğer gümrük ücretlerini içermez. Bu nedenle, iade ücretini buna göre hesaplamanızı tavsiye ederiz.
 7. İade etmek istediğiniz ürünü gönderirken aşağıdaki şirketlerden birini seçebilirsiniz: FedEx, UPS, DHL. Ürünü bu şirketlere teslim ettiğinizi belirten bir gönderi belgesi alın. Bu sayede ürününüzün durumunu öğrenebilecek ve ürününüzü göndermiş olduğunuzu ispat edebileceksiniz.
 8. Ürünü Ücretsiz Gönderi teklifinin bir parçası olarak satın almış olsanız bile, iade işlemi için bir kargo ücreti ödemeniz gerekecektir.
 9. Ürünleri iade ederken, ekspres gönderi yapan bir şirketle çalışmalısınız. FedEx ve DHL bunlara örnektir.

Ürünüm Hasarlı Geldi, Ne Yapmalıyım?

Sevkiyat sürecinden dolayı zarar gören ürünün sorumluluğu tarafımıza aittir. Bu nedenle paketinizde kırık veya ezilmiş bir alan varsa ürünü teslim almayınız. Kargo görevlisinden bir süre beklemesini ve ürünü önünde açmasını isteyin. Kargo görevlisinden tutanak tutmasını ve ürünü hiçbir şekilde teslim almadan doğrudan kargo görevlisine iade etmesini isteyin.

Ürünü teslim alırsanız, nakliye sırasında üründe herhangi bir hasar olmadığı varsayılacağını ve kırılan parçalarla ilgili sonraki bildirimlerinizin kullanıcı hatası olarak işaretleneceğini unutmayın. Bu yüzden bu adım çok önemlidir.

Teslimat Ücreti İade Ücretine Dahil mi?

Türk Ticaret Kanunu’na göre satın alınan gıda ürünleri iade edilemez. Müşteri memnuniyetini öncelikli gören bir firma olarak sizlere hasarlı, hasarlı, kullanılmış veya kullanılamaz durumda getirilen ürünlerin iadesini yine de kabul etmekteyiz. Siparişiniz yolda olduktan sonra adresiniz değişirse ve bu nedenle ürününüzü teslim alamazsanız, ürününüz kargo firmasının ambarında belli bir süre bekleyecektir. Bu bekleme süresi belirli günleri aşarsa, geri ödemeniz kabul edilmeyecektir.

Sevkiyat sırasında paket veya ürün zarar görürse ürünü kolayca iade etme hakkına sahip olduğunuzu unutmayın. Bu durumda tüm ürün ücretlerini iade edeceğiz. Ayrıca dilerseniz kargo ücreti talep etmeden aynı ürünü size gönderebiliriz.

Mankensepeti’ya bir ürünü nasıl iade edebilirim?

Bir ürünü iade etmek isterseniz, önce bize bildirmenizi rica ederiz. Bu şekilde, süreç üzerinde ek kontrole sahip olacağız. Durumu bize bildirirken, aşağıdaki bilgileri sağlamanızı bekliyoruz:

 1. Hangi ürünler iade ediliyor?
 2. Hangi nedenle geri ödeme yapıyorsunuz?
 3. Ürünü ne zaman satın aldınız?

Ürünleri iade ederken her birini orijinal ambalajında ​​paketlemelisiniz. Ürünü istediğiniz ekspres servisi kullanarak gönderebilirsiniz ancak kargo hizmetinin ekspres olarak sunulduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bunun için FedEx, DHL, UPS gibi hizmetleri önerebiliriz. Ürünü size ileteceğimiz adrese göndermeniz yeterli olacaktır. Ürünü gönderdiğinize dair resmi bir belge almayı unutmayın. Ayrıca, izleme kodunu saklayın ve paketinizin nerede olduğunu düzenli olarak kontrol edin.

Mankensepeti’nde ürün değiştirebilir miyim?

Hayır, ürün değişim hizmeti sunmuyoruz. Ancak iade ettiğiniz ürün yerine başka bir ürün satın alabilirsiniz.

Türk Ticaret Kanunu’na göre özel siparişler ve gıda ürünleri iade edilemez.