Vitrin Mankeni Çeşitleri Nelerdir?

Vitrin Mankeni Çeşitleri

Vitrin mankenleri, mağazaların vitrinlerinde sergilenen kıyafetleri ve diğer ürünleri daha iyi göstermek için kullanılan önemli bir unsurdur. Vitrin mankenleri, farklı boyutlarda, malzemelerden ve tarzlardan üretilebilir. Bu yazıda, vitrin mankeni çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz.

Vitrin mankenleri, bir mağazanın vitrininde sergilenen kıyafetleri ve diğer ürünleri daha iyi göstermek için kullanılan bir tür mankendir. Vitrin mankenleri, farklı boyutlarda, malzemelerden ve tarzlardan üretilebilir. Vitrin mankeni seçerken, mağazanın konsepti, satılacak ürünler ve hedef kitle dikkate alınmalıdır.

Dükkanınızı paranın satın alabileceği en iyi mankenlerle donatmaya hazır mısınız? Satılık ucuz mankenler arıyor olsanız bile, bunaltıcı olabilecek sonsuz bir seçenekle karşı karşıyasınız. Ne tür mankenlere ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, perakende alanınız için en iyisinin ne olduğunu öğrenmek için manken rehberimizi okuyun.

Vitrin Mankeni Çeşitleri

Mankenler birçok şekilde karşımıza çıkar. En bariz olanı, sattığınız giysi türüne göre bir manken seçmektir.

Örneğin, çocuk kıyafetleri satıyorsanız, bir çocuk mankenine ihtiyacınız vardır. Kadın kıyafetleri satıyorsanız muhtemelen bir kadın mankene, erkek kıyafetleri içinse bir erkek mankene ihtiyacınız vardır. Ancak daha pek çok husus vardır. Çocuk vitrin mankenlerinin fiyatları ve diğer plastik manken fiyatları değişiklik gösterebilir.

Şimdi en popüler vitrin mankeni çeşitleri modellerinden bazılarına bakalım. Ayrıca iddia etmiyoruz vitrin mankeni fiyatları konusunda rekabetçi fiyatlarımız var.

Vitrin Mankeni Çeşitleri
Vitrin Mankeni Çeşitleri

1. Tam Vücut Mankenler

Tam vücut mankeni tam olarak göründüğü gibidir. Mankenin bir başı, kolları, elleri, bacakları ve ayakları vardır. Yüksek moda mağazalarında çok popülerdirler. Çapraz satış yapmak ve eşleşen ürünler önermek için harika bir fırsat sunarlar.

Kafası olan bir manken seçerseniz, şapka, gözlük ve başörtüsü gibi kıyafetleri tamamlayan aksesuarları sergileyebilirsiniz.

Bu mankenlerin mağaza personel ekibinin bir parçası gibi hissetmesi sağlanabilir. Onları giydirebilir ve daha da gerçekçi hale getirmek için peruk takabilirsiniz. Bazı tam vücutlu mankenler, çekiciliklerini artırmak için yüz hatları ve modellenmiş saçlarla birlikte gelir. Örnek vermek gerekirse erkek vitrin mankeni modelleri.

Ancak, online satış konusunda uzmanlaştıysanız, gerçekçi bir tam vücut manken en iyi seçim olmayabilir. Bize göre, “Artan maliyetlerinden kaçınmayı başarırsanız, başka bir sorunla karşı karşıya kalırlar: Kullanmadığınız kısmı giydirmeniz gerekir. Yarı çıplak bir mankenin üzerinde gömlek görmek hiç hoş değil.”

2. Manken Parçaları

Manken yelpazesinin diğer ucunda manken parçaları yer alır. Onlar da farklı şekillerde, boyutlarda ve stillerde gelir. Belirli bir vücut bölümüne odaklanmanızı sağlarlar. Mücevher veya aksesuar satıyorsanız özellikle kullanışlıdırlar. Ayakkabı, çorap veya halhal sergilemek için manken bacakları veya eldiven, bilezik ve yüzükler için manken kolları satın alabilirsiniz. Manken kafası, beyzbol şapkalarını sergilemek isteyen spor mağazaları için idealdir; manken gövdesi ise yalnızca tişört veya kolye satıyorsanız en iyisidir.

3. Soyut Mankenler

Gerçekçi mankenlerin panzehiri olarak, birçok mağaza satış fırsatlarından uzaklaşmamak için giysi teşhirlerinde boş bir tuvali tercih ediyor. Bunlar, belirli vücut özellikleri veya kas tanımı olmayan yüzsüz mankenlerdir.

Çok çeşitli renklerde mevcutturlar – modelinizle yaratıcı olmak için bir fırsat! Farklı oyunlardan öğeleri sergilemek için farklı pozisyonlarda satın alınabildiklerinden genellikle spor mankenleri için kullanılırlar. Ürünlere bağlı olarak kaliteli vitrin oluşturup göz önünde olabilir mağazanız.

4. Başsız Mankenler

Soyut mankenler oldukça büyük olabilir, bu da yüksek tavanlı ve çok fazla alana sahip mağazalar için idealdir. Ancak, ürünlerinizi daha kısa bir gövde üzerinde sergilemek istiyorsanız, başsız mankenleri düşünün.

Bu mankenler, bir cinsiyeti veya tarzı temsil etmek zorunda olmadıkları için diğerlerine göre daha çok yönlüdür: Hikayeyi kıyafetler anlatır. Dikkati üründen uzaklaştıracak bir kafa olmadan, en iyi ürünlerinizin satışını teşvik edebilirsiniz.

Plastik vitrin mankeni modelleri sayfamıza göz atarak ürün yelpazemizin genişliğine şahit olabilirsiniz.

5. Büyük Bedenler için Mankenler

İster işletmeniz büyük beden bir kitleyi hedefliyor olsun, ister sadece modanın sıska modellere özgü olduğu fikrine meydan okumak istiyor olun, büyük beden mankenler kapsayıcı bir seçenektir.

Her şekil ve bedenden insanın, giysileri kendi üzerlerinde denemeye karar vermeden önce vücutlarında nasıl göründüklerini değerlendirmelerine olanak tanırlar.

6. Hamile Kadınlar için Mankenler

Hamile mankenleri hamile mağazaları için idealdir ve anne adaylarının rahat ve iyi görünen kıyafetleri seçmelerine yardımcı olur.

Büyük beden mankenlerin aksine, bu modeller hamile kadının şişmiş karnına odaklanır, böylece kıyafetlerin vücuda tam olarak nasıl oturduğunu gösterebilirsiniz.

7. Esnek Mankenler

Standart mankenlerin genellikle çok fazla hareketli parçası yoktur, ancak teşhirlerinizle yaratıcı olmak istiyorsanız, esnek bir manken kullanarak modelinizi farklı pozlara sokabilir ve müşterilerin sunduklarınızla ilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

Vitrininiz, içeri giren müşterileri çekmenize yardımcı olacak benzersiz bir pazarlama fırsatıdır. Bu alanda yeterince zekiyseniz, insanların sadece vitrininizde neler yaptığınızı görmek için mağazanızı ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz.

Vitrininize drama katmak için esnek mankenler burada en iyi seçenektir. Tema konusunda bir fikriniz yoksa, uzmanların önerdiği gibi spor pozlarını, film sahnelerini veya açık hava etkinliklerini deneyebilirsiniz.

8. Hayalet Manken

Hayalet manken veya görünmez manken, perakende satış alanı için en iyi seçenek değildir, ancak bazı işletmeler bunlarla başarılı olmuştur.

Giysilerinin iyi görünen fotoğraflarını çekmek ve müşterileri giysilere dokunamasalar veya deneyemeseler bile satın almaya teşvik etmek isteyen çevrimiçi işletmeler için en uygun seçenektir. Çoğunun çıkarılabilir parçaları vardır.

Bu şekilde, manken giydirildiğinde hiç görünmez: Sadece kıyafetler görünür, ancak manken onları şekillendirir, böylece müşteriler onları giyerken nasıl görünebileceğini görebilir.

İnternet üzerinden alışveriş yapanların dikkat süresi genellikle mağaza ziyaretçilerinden çok daha kısadır. Giysileri sergilemek için hayali bir manken kullanmak, dikkatlerinin dağılmamasını ve tüm dikkatlerini giysilere verebilmelerini sağlar.

9. Terzi̇ Mankeni̇

Bu, görünüm açısından tüm manken türleri arasında en basit olanıdır. Terzi mankeni, bu alanın gerektirdiği zarif yüzeye sahip olmadığı için en iyi manken değildir. Ancak, mağazanız için kıyafet tasarlıyorsanız, her bir parçayı şekillendirmenize ve tamamlamanıza yardımcı olmak için idealdir.

Bu mankenler prova ve terzi işçiliği için farklı boyutlara ayarlanabilir. Terzi mankeni, giysi yaparken vazgeçilmez olacak dayanıklı bir parçadır.

10. Yüz Mankenleri ya da Kafa Mankenleri

Yüz mankeni ya da kafa mankeni, belirli ürünlerin satışını artırmak isteyen güzellik mağazaları için benzersiz bir seçenektir. Genellikle sanatlarını icra eden güzellik uzmanları tarafından kullanılırlar, ancak aynı zamanda mükemmel bir pazarlama aracı da olabilirler. Ürün yelpazenizdeki her kozmetik markasının yanına yerleştirmek üzere bir manken seçin, böylece her markayla farklı bir güzellik görünümü yaratabilirsiniz. Müşterilerin hangi ürünleri kullandığınızı bildiklerinden emin olun, belki de yakınlarda küçük bir tabela ile.

11. Diğer Mankenler

Mankenler sadece insanları temsil etmek için değildir. Her türlü şekle girebilirler! Örneğin, köpek tasmaları satan bir dükkanınız varsa, ürünlerinizi satmanıza yardımcı olması için bir köpek mankeni seçebilirsiniz.

Elbette, köpek kuklaları perakende satışlar için en popüler hayvanlardır, ancak yakından bakarsanız, benzersiz ve ilginç görüntüler oluşturmak için kullanabileceğiniz her türden yaratık bulacaksınız.

Vitrin manken modelleri buraya kadar yeterli bir anlatım sağlamış olacağını umuyorum.

Mankenler Nelerden Yapılır?

Mankenler farklı malzemelerden yapılabilir. Seçim, bütçenize ve mağazanızda yaratmak istediğiniz atmosferin türüne bağlıdır.

 • Fiberglas en popüler malzemedir ve mükemmel bir görünüm yaratmak için uygun maliyetli bir yol sunar. Aynı zamanda perakendecilerin mankenleri gerektiğinde mağazalarında hareket ettirebilmelerini sağlayan hafif bir seçenektir.
 • Mankenler, daha dayanıklı ama aynı zamanda daha ağır bir malzeme olan ve daha az stil seçeneği sunan ahşaptan da yapılabilir.
 • Gerçekten kırılmaz bir manken arıyorsanız, ahşaptan biraz daha hafif olduğu için PE plastik sizin için doğru seçim olabilir.

Hangi Renk Mankenleri Satın Alabilirim?

İster modellenmiş saçlara ve gerçekçi yüz hatlarına sahip bir tam vücut mankeni, ister peruk için sadece bir baş mankeni arıyor olun, neredeyse her renkte manken bulabilirsiniz!

 • Beyaz mankenler en popüler olanlarıdır, çünkü diğer birçok renkten daha nötrdürler ve kıyafetlerin dikkatini dağıtmazlar. Aynı zamanda, çoğu trende uyan modern bir stil sunarlar.
 • Siyah mankenler de perakende sektöründe çok popülerdir. Ünlü bir moda dergisinin de dediği gibi, siyah moda endüstrisindeki “ebedi” renktir. Ve modası asla geçmeyecektir”.
  Dolayısıyla, giyim imparatorluğunuzu dekore etmek söz konusu olduğunda, zarif bir mat veya parlak siyah manken mükemmeldir! Tek sorun, mankenin üzerinde çok iyi durmayacak koyu renkli giysilerin sergilenmesi olabilir.
 • Krom mankenler etraftaki en parlak modellerdir! Mağazanızın estetiği ışıklar ve aynalarla oynuyorsa, bu mankenler görünüme süper parlak bir katkı sağlayabilir. Müşterileri kesinlikle vitrininize çekeceklerdir, ancak onlara aynı derecede göz alıcı kıyafetler giydirmeniz gerekir.
 • Altın mankenler lüks mağazalar için mükemmel olan lüks bir görünüm sunar. Sınıfı yansıtan ve pahalı ürünlerin tonunu belirleyen bir perakende alanı planlıyorsanız, kıyafetlerinizi üst düzey bir model üzerinde sergilemek için bu sizin için en iyi seçenek olabilir.
 • Parlak renkler mağazanıza neşeli bir görünüm kazandırabilir ve özellikle çocuk kıyafetleri için uygundur. Markanız parlak, patlayan renklerle karakterize ediliyorsa, yeşil, sarı veya kırmızı bir manken bunu hedef kitlenize iletmenize yardımcı olacaktır. Bu mankenler genellikle parlak bir yüzeye ve soyut bir stile sahiptir ve herhangi bir giyim mağazası için en göz alıcı seçenektir.

Mankenlere Gerçekten İhtiyacım Var mı?

Yeni bir işletmeyseniz veya mağazacılık için sınırlı fonunuz varsa, manken satın almaktan vazgeçip vazgeçemeyeceğinizi merak edebilirsiniz.

Mankenler kârlılığınıza doğrudan katkıda bulunmadığından, bunların sahip olunması güzel ama gerekli olmayan lüks bir satın alma olduğunu düşünmek kolaydır.

Ancak, bunun aksini kanıtlayan pek çok kanıt vardır. Mankenlerin satışlar üzerinde doğrudan bir etkisi olmayabilir, ancak satışları artırmaya ve yeni müşterileri mağazanızı ziyaret etmeye teşvik etmeye yardımcı olurlar.

Mankensepeti olarak, giysilerinizi bir manken üzerinde sergilemenin bazı ürünlerde satışları %20-40 oranında artırabileceğini öne sürüyor ve Target’ı mankenlerin başarılı kullanımına örnek olarak gösteriyoruz.

Target şu anda 1800 mağazasının 1400’ünden fazlasında manken bulunduruyor ve sergilenen ürünlerin satışlarında artış olduğunu gördü. Hatta şirket, bu tür mankenlerin kullanımını işletmenin olumlu büyümesine bağlıyor.

Elbette mankenler olmadan da bir işyeri açmak mümkün. Ancak mümkün olan en başarılı işi yürütmek istiyorsanız, onları er ya da geç tanıtmanız gerekecektir.

Mankensepeti‘nde Satılık Vitrin Mankenleri

Artık farklı manken türlerini ve stil seçeneklerini bildiğinize göre, muhtemelen mümkün olan en iyi elbise formlarını satın almak istersiniz. Mankensepeti’nin ürün yelpazesi rakipsizdir. İsteyebileceğiniz her şekle, boyuta ve stile sahibiz. Ürün satın alırken güvenli alışveriş için kendimizi tavsiye etmekte haksız sayılmayız.

Parlak, soyut kadın mankenlerden oturan erkek mankenlere ve bebek mankenlere kadar her şeye sahibiz. Web sitesinde arama yaptınız ve aradığınızı bulamadıysanız veya karar vermek için yardıma ihtiyacınız varsa, size yardımcı olmak için buradayız. Özel tasarımlar oluşturabilir veya işiniz için en uygun modeller konusunda size tavsiyelerde bulunabiliriz.

Her türden manken, perakende dekorunun vazgeçilmez bir unsurudur, bu nedenle mağazanızda birkaç tane bulunduğundan emin olun.

Umarız vitrin mankeni çeşitleri konusunda bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Merak ettiğiniz şeyler ve özellikle fiyat bilgisi hakkında yorum bölümünü ya da Whatsapp hattımızı kullanabilirsiniz.

Vitrin Mankeni Çeşitleri Nelerdir?” yazısında bir düşünce

 1. Can Öztürk diyor ki:

  Bu yazı, vitrin mankenlerinin çeşitliliği konusunda harika bir rehber sunuyor. Hangi tür mankenin işletmem için en uygun olduğunu düşünmemi sağladı. Ayrıca, Mankensepeti’nin geniş ürün yelpazesi hakkında bilgi almak da harika oldu. Teşekkür ederim!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Open chat
1
Merhaba Mankensepeti!
Ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
preloader